W niedzielę, 20 maja tuż przed godziną 20 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Teodorów, gmina Działoszyce.

Do działań niezwłocznie zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej komendy wraz z oficerem operacyjnym oraz najbliżej położone jednostki ochotniczych straży pożarnych. Strażacy po dotarciu na miejsce natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą. W chwili przybycia strażaków pożar był w pełni rozwinięty. W czasie prowadzonych działań strażacy usunęli z płomieni butlę z gazem płynnym, która poddana była bezpośrednio na działanie ognia. Niestety pomimo podjętych natychmiastowych działań w pożarze zginęło dwóch mężczyzn w wieku 49 i 62 lata.

W akcji wzięło udział 7 zastępów strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Na miejscu zdarzenia działania prowadziła również policja i prokuratura. Działania straży pożarnej trwały ponad 5 godzin i zakończyły się po godzinie 1 w nocy.

Foto. KP PSP Pińczów

o autorze

Redakcja/Łukasz