Podlaska Komenda Wojewódzka PSP w imieniu swoim i innych komend ogłosiła przetarg na dostawę średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie.

Przedmiotem postępowania jest dostawa czterech średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie.

Wymagane jest podwozie kategorii trzeciej – terenowej z napędem 4×4 z pojedynczymi kołami na tylnej osi, silnikiem o mocy min. 230 kW, manualna skrzynią biegów i kabiną 6-osobową. Zabudowa musi być wykonana z materiałów odpornych na korozję np. stali nierdzewnej, aluminium, kompozyt, dach w formie podestu roboczego.

Każdy samochód należy wyposażyć w zbiornik wody o pojemności 2500-3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę dwuzakresową A16/8-2,5/40, system piany sprężonej, dwie linie szybkiego natarcia, zestaw sanitarny, działko wodno-pianowe DWP 16, maszt oświetleniowy i dwie wciągarki – jedna z tyłu, druga z przodu pojazdu.

Do tego sprzęt: aparaty powietrzne z butla kompozytową, maską i sygnalizatorem bezruchu, zapasowe butle, motopompa pływająca, agregat prądotwórczy, węże tłoczne W-75,52 i 42, węże ssawne, przełączniki, rozdzielacze, smoki ssawne, prądownice, klucze, składany zbiornik wody o pojemności 5000 l, drabina, pilarki, lampa przenośna itp.

Odbiorcy

Samochody do 15 listopada 2021 roku powinny trafić do Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz Komend Powiatowych PSP w Grajewie, Puławach i Ostrzeszowie.

Foto. Łukasz Rutkowski 

o autorze

Redakcja/Łukasz