8 kwietnia, nad ranem (około godziny 04:00) w Dukli ciężarówka przewożąca styropian wypadła z drogi i wylądowała w rzeczce. Droga Wojewódzka 993 jest częściowo zablokowana, ruch odbywa się wahadłowo.

W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. -&Tir jechał od strony Nowego Żmigrodu. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i na łuku drogi zjechał ze skarpy do rzeczki Dukiełki&- informuje&Marek Śliwiński&z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

– Na wlocie do Dukli, w okolicach rynku droga była oblodzona, bo wcześniej pękła rura i woda na jezdni zamarzła. Jak się zorientowałem, co się dzieje, to już było za późno. Pamiętam tylko moment zsuwania się do rzeczki, tuż obok i sąsiadów, którzy do razu się pojawili, zorganizowali akcję, żeby pomóc i uprzedzić kolejnych nadjeżdżających kierowców na oblodzonej drodze relacjonuje kierowca tira.

Tir przewoził styropian, jednak ciągnik przygnieciony naczepą znajduje się na dole stromej skarpy, są poważne trudności z jego wyciągnięciem. Droga wojewódzka 993 w Dukli jest częściowo zablokowana, ruch na ulicy Żwirki i Wigury odbywa się wahadłowo.

o autorze

Redakcja