Tłuszcz. Zamiast Posterunku będzie JRG

W tym roku Komenda Powiatowa PSP w Wołominie zamierza rozpocząć budowę strażnicy dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Tłuszczu.

Od ponad dwudziestu lat w Tłuszczu, a dokładnie w remizie miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej znajduje się Posterunek Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wołominie. Teraz ma to się zmienić.

Na działce o powierzchni o powierzchni 1,2 ha zostanie wybudowana strażnica o powierzchni użytkowej do 1610 metrów kwadratowych.

W budynku znajdzie się hala garażowa na dwanaście pojazdów ze stanowiskiem do mycia pojazdów, warsztat, magazyny, pomieszczenie do obsługi ODO, pomieszczenia techniczne, moduł brudny – czysty, sala szkoleniowa, kuchnia z miejscem do spożywania posiłków, szatnie, siłownia, pokoje dla dowódcy JRG, zastępcy dowódcy JRG i dowódcy zmiany, pokoje wypoczynkowe i sala edukacyjna OGNIK.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie mł. kpt. Jan Sobków przekazał nam, że Komenda uzyskała już pozwolenie na budowę, a teren na której zostanie wybudowana strażnica został ogrodzony. W planie jest przetarg na realizację pierwszego etapu inwestycji.

Exit mobile version