5 osób trafiło do szpitala, w tym jedna ze złamanym kręgosłupem, w wyniku wypadku drogowego jaki wydarzył się na krajowej 17-tce. Kierujący oplem 26-latek mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu uderzył w tył vw passata. Sprawca wypadku trafił do policyjnego aresztu, grozi mu do 4,5 roku więzienia.

Do wypadku doszło wczoraj na krajowej 17-tce w miejscowości Kolonia Łaszczówka około godz. 22:30. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Opel Astra, 26-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego uderzył w tył poprzedzającego go samochodu marki VW Passat. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca opla oraz czworo jego pasażerów w wieku od 18 do 23 lat.

Najpoważniejsze obrażenia, w postaci złamania kręgosłupa szyjnego odniosła 23-letnia mieszkanka pow. lubaczowskiego. Pozostali doznali ogólnych potłuczeń i otarć naskórka. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości sprawcy wypadku okazało się, że jest pijany. W organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, zatrzymano mu także prawo jazdy.

Za spowodowanie wypadku drogowego znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 roku więzienia.

tekst/foto: KWP w Lublinie

o autorze

Redakcja