Pożar wybuchł dzisiaj o godzinie 2:59 na poddaszu budynku mieszczącego się przy ulicy Chłopickiego 12 w Toruniu. Na miejsce działań zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej.

Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, stwierdzono, iż pożar był już w fazie rozwiniętej.&Ratownicy ewakuowali łącznie 51 osób, z czego jedna została przewieziona do szpitala na wskutek zatrucia się dymem. Do mieszkań interwencyjnych udały się 33 osoby, pozostali lokatorzy znaleźli schronienie u bliskich i rodziny.

Podczas penetracji&mocno zadymionego i objętego pożarem mieszania strażacy natrafili na dwie osoby: 21-letnią kobietę oraz 31-letniego mężczyznę. Zostali oni natychmiast ewakuowani ze strefy niebezpiecznej, a następnie przekazani Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, mimo prowadzonej resuscytacji, lekarz stwierdził ich zgon.

W zdarzeniu rannych zostało również dwóch strażaków, którzy doznali obrażeń w wyniku upadku z drabiny.

Jeden z nich ma uraz głowy i znajduje się w szpitalu. Drugi miał uraz stawu skokowego, ale już wyszedł ze szpitala.&&- poinformował Andrzej Seroczyński, rzecznik prasowy KM PSP w Toruniu.

Działania zostały już zakończone.&Lokatorzy czekają na informację, kiedy będą mogli wejść do swoich mieszkań i zabrać dokumenty oraz sprawdzić, w jakim stanie jest ich dobytek.&Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

o autorze

Redakcja