Manewry ratownicze pod kryptonimem „Tory 2016” rozpoczną się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy we wtorek 15 marca i potrwają przez trzy dni. Strażacy oraz ratownicy należący do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z Dolnego Śląska będą ćwiczyć działania podczas symulowanej katastrofy kolejowej.

Szkolenie obejmujące zakres wiedzy praktycznej i teoretycznej z postępowania w razie katastrofy kolejowej będzie prowadzone przez doświadczonego w tej tematyce brygadiera Marka Fiutaka, komendanta Państwowej Straży Pożarnej z Zawiercia, który to dowodził działaniami ratowniczymi podczas katastrofy kolejowej w Szczekocinach.

W drugim dniu szkolenia na bocznicę kolejową znajdującą się przy ulicy Spokojnej dostarczone zostaną wagony, na których w godzinach wczesno-porannych zostaną przeprowadzone ćwiczenia.

W kursie wezmą udział również inne jednostki należące do KSRG, a będą to między innymi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Wrocław-4” czy Kampania Gaśnicza WOO „Chojnów”.

 

o autorze

Redakcja/K