Dzisiaj nad ranem, około godziny 4:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na autostradzie A1 pod Włocławkiem. Zginęło pięć osób.

Ze wstępnych ustaleń w pobliżu węzła autostradowego Włocławek – Zachód w Pikutkowie na nitce w kierunki Łodzi przewrócił się zestaw ciężarowy. Następnie na ten zestaw ciężarowy najechał samochód osobowy. Do tej pory ciężko ustalić dlaczego TIR się wywrócił. Ofiary to czterech mężczyzn oraz jedna kobieta w wieku od 34 do 59 lat. Prawdopodobnie jechali do pracy.

– Zginęła kobieta w wieku 44 lata i czterech mężczyzn w wieku od 34 do 59 lat – mówił na antenie TVN24 reporter Mariusz Sidorkiewicz. – To wygląda strasznie. Mazda, prawdopodobnie rozpędzona, uderzyła w tira, który przewrócił się na drodze i zablokował ją na całej szerokości. Policjanci mówią, że kierowca mazdy próbował uciec i uniknąć uderzenia w tira, ale ten blokował całą szerokość autostrady. Nie było żadnych szans na ucieczkę – zakończył reporter.

Na miejscu pracują służby ratunkowe i prokurator. Droga jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

 

o autorze

Redakcja