Dzisiaj około godziny 10:00 służby ratunkowe otrzymały informacje, że na drodze między Godętowem a Rozłazinem (powiat wejherowski) doszło do wypadku drogowego. Na miejsce natychmiast zadysponowano straż pożarną, policję oraz zespoły pogotowia ratunkowego.

Na miejsce zadysponowano OSP Łęczyce, JRG Wejherowo oraz jeden zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Po wstępnym rozpoznaniu stwierdzono, że samochód osobowy z niewiadomych jak dotąd przyczyn wypadł z jezdni, koziołkował, a następnie uderzył w drzewo.

Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przekazali informację o trójce poszkodowanych (33 – letnia kierująca z dwójką dzieci) oraz przystąpili do uwalniania osób poszkodowanych za pomocą sprzętu hydraulicznego. Cała trójka została ewakuowana z wraku pojazdu i przekazana zespołom pogotowia ratunkowego. Po zaopatrzeniu zostali oni przewiezieni do lęborskiego szpitala.

Niestety, mimo sprawnie przeprowadzonej akcji w szpitalu zmarła 12 – letnia dziewczynka, a jej 15 – letnia siostra wciąż walczy o życie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości LeborkNEWS.pl

o autorze

Redakcja