W piątek 21 czerwca 2013r. kilka minut po godzinie 18:00 do stanowiska kierowania KP PSP w Polkowicach (woj. dolnośląskie) wpłynęło zgłoszenie o topiących się w akwenie wodnym byłej cegielni w Chocianowie około 12-letnich dziewczynkach.

W akwenie kąpały się trzy dziewczynki, które w pewnym momencie zaczęły się topić. Jedna z dziewczynek wydostała się o własnych siłach na brzeg, dwie z nich wyłowili świadkowie zdarzenia oraz strażacy.

Przybyłe na miejsce służby ratownicze przystąpiły do natychmiastowej reanimacji dwóch poszkodowanych dziewczynek. W wyniku prowadzonej reanimacji udało się przywrócić czynności życiowe jednej z dziewczynek. Specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowaną do szpitala wojewódzkiego w Legnicy.

Niestety, pomimo długotrwałej reanimacji 11-letnia dziewczynka zmarła. Policjanci ustalili, że dziewczynki samowolnie poszły na teren cegielni, nie mówiąc o tym swoim opiekunom. Na miejscu wykonano szereg działań procesowych pod nadzorem prokuratora z Lubina. Trwa ustalanie przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

o autorze

Redakcja