Zmarł 14-letni chłopiec, pod którym załamał się lód. Do zdarzenia doszło wczoraj w Skarbimierzu w województwie opolskim.

Jak informuje Opolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej o godzinie 19:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o dwójce dzieci które wpadły do basenu na terenie osiedla obok orlika w Skarbimierzu. Do akcji zadysponowano cztery zastępy  z JRG Brzeg oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Opole”.  Pod wodą znalazł się 14-letni chłopiec, dziewczynce udało się uciec.

Po ponad godzinie chłopiec został wydobyty z wody i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety, pomimo długotrwałej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Do szpitala trafiła dziewczynka i policjant, który wszedł do wody w poszukiwaniu chłopca. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji udział brały zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Brzegu oraz trzy Specjalistyczne Grupy Wodno-Nurkowe z Opola, Nysy i Kędzierzyna-Koźla.

Foto. BRZEG24.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz