Tragicznie rozpoczął się na drogach ostatni weekend wakacji. Już w piątek doszło do kilkunastu groźnych wypadków. W Rogówku (woj. kujawsko- pomorskie) zginęła młoda kobieta, której auto zderzyło się z autobusem wiozącym ludzi do pracy. Na drodze nr 52 w Małopolsce zderzyły się czołowo tir z wozem strażackim.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 15 z Torunia do Olsztyna.

23-letnia kobieta najprawdopodobniej straciła panowanie nad autem i czołowo zderzyła się z autobusem wiozącym ludzi do pracy. Kobieta zginęła na miejscu, trzy ranne osoby z autobusu odwieziono do szpitala.

W innym wypadku w woj. kujawsko-pomorskim, na drodze krajowej nr 10 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje.

Tragedia na dwupasmówce

W wypadku na krajowej drodze nr 81 zginęła jedna osoba, a jedna została poważnie ranna.

Do wypadku doszło, gdy jadący od strony Katowic dodge colt z niewiadomej przyczyny przejechał przez pas zieleni i znalazł się na przeciwnym pasie ruchu. Zderzył się tam czołowo z nadjeżdżającym dostawczym citroenem berlingo. Zginął pasażer dodge’a, nieprzytomnego kierowcę tego samochodu przetransportowano śmigłowcem do szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Po wypadku, zablokowana została jezdnia dwupasmówki w stronę Katowic. Ruch odbywał się tylko jedną nitką, co spowodowało powstanie na tej ruchliwej trasie parokilometrowych korków zarówno od strony Mikołowa, jak i Katowic.

Droga została odblokowana po trzech godzinach.

Pędzący wóz strażacki zderzył się z ciężarówką

O godzinie 18.45. wóz straży pożarnej pędzący do akcji ratowniczej, zderzył się czołowo z tirem – informuje internauta Dawid na platformę Kontakt TVN24. Wypadek zdarzył się w Bulowicach (woj. małopolskie) na drodze krajowej nr 52. Efekt? – Dwóch strażaków i kierowca tira zostali przewiezieni z obrażeniami do szpitala – potwierdził kom. Jerzy Kozioł ze straży pożarnej w Oświęcimiu. Wóz gaśniczny należał do jednostki ratowniczo-gaśniczej w Andrychowie.

A to dopiero piątek…

W piątek rano na drodze krajowej nr 7 w Kuklinie (mazowieckie) jedna osoba została ranna w zderzeniu trzech samochodów. W okolicach Łochowa (również mazowieckie) także jedna osoba została poszkodowana. Także na Mazowszu (w okolicach Sieciechowa) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Jedna osoba została ranna.

Po południu do wypadku doszło w miejscowości Kuczyńskie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i karetka.

W Dolnośląskim na drodze nr 34 samochód wypadł z drogi. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne. W innym miejscu tego województwa, w Szklarskiej Porębie, dachował samochód osobowy. Natomiast na drodze wojewódzkiej nr 396 TIR zderzył się z osobówkę. Rannego ewakuował medyczny śmigłowiec.

Źródło – tvn24.pl

Z powodu wzmożonego ruchu na drogach redakcja serwisu przychyla sie do apeli policji o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia auta.

o autorze

Redakcja