Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł dzisiaj w nocy w budynku wielorodzinnym przy ulicy Mikołaja Kopernika w Pszczynie. 

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, informację o pożarze otrzymało o godzinie 00:45. Strażacy którzy pięć minut później dotarli na miejsce zdarzenia, zastali ogień wydobywający się z okien mieszkania na II piętrze oraz silne zadymienie w całym budynku. W związku z powyższym natychmiast przystąpiono do gaszenia oraz przeszukiwania całego obiektu. Przed przybyciem służb ratowniczych budynek opuściło 11 mieszkańców.

W trakcie działań w lokalu gdzie wybuchł pożar, znaleziona została osoba nie dającą oznak życia. Po wyniesieniu jej na zewnątrz budynku przystąpiono do udzielania pierwszej pomocy. Niestety, w wyniku oddziaływania dymów pożarowych oraz wysokiej temperatury, obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon lokatorki w wieku 62 lat. W wyniku pożaru ranny został również mężczyzna w wieku 62 lat, którego z poparzeniami twarzy oraz rąk, pogotowie zabrało do szpitala. Po zakończeniu działań gaśniczych, wyniesiono na zewnątrz spalone wyposażenie mieszkania, oddymiono cały budynek i sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla. W związku ze znacznymi zniszczeniami w budynku, zakazano jego użytkowania. Mieszkańcy, którym nic się nie stało znaleźli schronienie u swoich rodzin oraz w lokalach zastępczych, zapewnionych przez władze gminne.

Łącznie w działaniach które zakończono przed godziną 04:00. uczestniczyły 4 zastępy z KP PSP w Pszczynie, 1 zastęp z KM PSP w Tychach oraz jednostki OSP z Jankowic, Łąki, Piasku i Pszczyny, pogotowie ratunkowe, policja i prokurator oraz służby gminne.

Tekst, foto/ KP PSP Pszczyna

o autorze

Redakcja