Do tragicznego pożaru doszło tuż przed północą w miejscowości Ryczywół (wielkopolskie). Pięć osób zginęło – matka oraz czterej dorośli synowie. Jedna osoba przebywa w szpitalu.

Jak informują strażacy, ogniem objęta była już klatka schodowa, która przylegała do poszczególnych pomieszczeń wielorodzinnego domu. Pożar emitował gazy pożarowe, które przedostały się do pomieszczeń i zaskoczyły ofiary podczas snu. Ratownicy podczas działań ratowniczo – gaśniczych znaleźli podczas penetracji pięć osób i ewakuowali ich na zewnątrz. Pomimo podjętej reanimacji na miejscu zmarło trzech mężczyzn i kobieta, czwarty mężczyzna zmarł w szpitalu.

0006BKN03MVJ52WD-C431

Policja poinformowała, że kobieta miała 65 lat, a jej synowie byli w wieku 35-39 lat. Jeden z mieszkańców sąsiadującego mieszkania ratował się ucieczką skokiem przez okno – przebywa on w szpitalu. Cały budynek zamieszkiwało pięć rodzin. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej. Akcję zakończono dzisiaj około piątej rano.

Na podstawie TVN24.pl

 

o autorze

Redakcja