Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w nocy około godziny 1:39 w Hounslow w zachodnim Londynie. Ogień zauważył i zaalarmował straż pożarną policyjny patrol. W pożarze budynku mieszkalnego zginęły dwie osoby, a 50 trzeba było ewakuować.

Ogień pojawił się najprawdopodobniej w mieszkaniu znajdującym się nad jednym ze sklepów, a następnie przeniósł się do sąsiednich lokali i na dach. Pożar udało się opanować około godziny 4:20 nad ranem.

W jednym z mieszkań na drugim piętrze utknęła 30-letnia kobieta, która aby się ratować skoczyła z okna. Zginęła na miejscu. Oprócz niej, na ten sam krok zdecydowało się jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 18 i 37lat. Z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Ich stan jest ciężki, jednak nie zagraża ich życiu. Z relacji świadków wynika, że mieszkańcy ustawiali materace, by złagodzić lądowanie skoków z płonącego budynku. W zgliszczach budynku strażacy odnaleźli ciało drugiej ofiary – mężczyzny.

Obiekt został poważnie uszkodzony. Spaleniu uległa połowa dachu oraz część drugiego piętra. Organizowane są lokale zastępcze. W działaniach udział brało osiem zastępów straży pożarnej z Heston, Feltham, Northolt, Southall, Hayes oraz Ealing. Łącznie około 58 strażaków. Policja bada przyczynę pożaru.

o autorze

Redakcja