W dniu dwudziestego siódmego lipca, w godzinach do południowych, z nieznanych na razie przyczyn, samochód osobowy marki Opel Corsa, zjechał nagle na pobocze i z impetem uderzył w drzewo. Siła była na tyle duże, że pojazd przewrócił się na bok. Dwie osoby zostały ranne, a jedna zginęła, pomimo, szybkiej i sprawnej reanimacji. Na miejsce zadysponowano służby ratownicze.

Pomocy udzielili ratownicy medyczny poszkodowanym – którzy, wydostali się o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem straży pożarnej i karetki pogotowia ratunkowego. Po przybyciu pierwszego zastępu straży pożarnej, przystąpiono do zabezpieczenia miejsca wypadku i zakręceniu zaworu od butli z gazem w pojeździe.&

Strażacy mieli za zadanie uwolnienia nieprzytomnego pasażera [galeria=1,prawa]przy użyciu narzędzi hydraulicznych – ponieważ ratownicy medyczni, którzy przybyli przed strażą nie mieli dostępu do osoby poszkodowanej. Następnie nieprzytomny człowiek, zostaje w końcu oddany w ręce ratowników medycznych i lekarza. Po długiej reanimacji – nie udaje się uratować jednego z pasażerów – lekarz stwierdził zgon, natomiast pozostałe osoby, które brały udział w wypadku zostały przewiezione do SOR w Gnieźnie.

Siły i środki:

  • Star/Man – GBA 2,5/20 z OSP Witkowo,
  • Iveco Turbo Daily – SLRt 1/1 z JRG Gniezno,
  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • radiowóz policyjny.

Zdjęcia: KP PSP Gniezno (st. kpt. Bartosz Klich).

o autorze

Redakcja