W weekend na drogach Warmii i Mazur zginęło sześć osób – poinformowała dzisiaj Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Od 26 do 28 lipca na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w siedemnastu wypadkach zginęło sześć osób, a 19 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 30 nietrzeźwych kierowców.

W piątek odstępie kilku godzin w dwóch wypadkach (w powiatach olsztyńskim i kętrzyńskim) zginęły trzy osoby. Najpierw około godz. 15:00 na krajowej szesnastce w kierunku z Olsztyna do Ostródy kierujący autem osobowym mężczyzna, z niewiadomych na ten moment przyczyn, w trakcie jazdy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia zginął kierowca osobówki oraz jego pasażerka. Następnie przed godz. 19:00 w gminie Barciany, na łuku drogi 37-latek kierujący osobówką najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu.

W sobotę tragiczne skutki miały dwa wypadki z udziałem motocyklistów. Przed południem w powiecie olsztyńskim na trasie Olsztynek – Rychnowo 27-latek wypadł motocyklem z drogi i uderzył w barierę ochronną. Po południu – około godz. 17:00 – w powiecie mrągowskim na trasie Mrągowo – Piecki motocyklista wpadł w poślizg na mokrej drodze i najpierw uderzył w osobowego Lexusa, a potem czołowo uderzył w jadącego Opla Signum. Obaj motocykliści zginęli na miejscach tych zdarzeń w wyniku odniesionych obrażeń.

W niedzielę późnym wieczorem na trasie S7 na odcinku z Olsztynka w kierunku Ostródy doszło do wypadku z udziałem pięciu samochodów osobowych. Kierujący pojazdem Volvo jadąc w kierunku Olsztynka z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze. Gdy próbował ponownie włączyć się do ruchu, wracając na jezdnię został uderzony przez jadący w tym samym kierunku samochód osobowy tej samej marki, który po uderzeniu zjechał na prawe pobocze uderzając w kolejne auto. Zbliżająca się do miejsca wypadku kierująca Toyotą, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami biorącymi udział w wypadku drogowym zjechała na prawy pas i uderzyła w barierę energochłonną. Dojeżdżający w to miejsce kierujący VW Golfem prawdopodobnie w trakcie hamowania uszkodził ogumienie swojego auta. Na miejscu zginęła 36-letnia pasażerka pierwszego z samochodów.

Foto. KWP Olsztyn

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl