Na drodze krajowej nr 46 samochód ciężarowy renault wiozący grys zjechał na drugi pas ruchu i staranował 3 inne pojazdy. W wyniku zdarzenia 2 osoby poniosły śmierć na miejscu, kierowcę samochodu ciężarowego zabrano do szpitala. Pozostałe osoby na tym etapie zdarzenia odmówiły udzielenia pomocy.

O zdarzeniu Państwowa Straż Pożarna została powiadomiona o godzinie 13:27. Dyżurny stanowiska kierowania w Nysie przyjął zgłoszenie z CPR a następnie kolejne zgłoszenia na numer telefonu 998. Pierwsze informacje nie były spójne. Podawano informacje o samochodach typu bus i różną liczbę pojazdów oraz różna liczbę osób poszkodowanych, dlatego dyżurny zadysponował dziewięć zastępów ratowniczych. Na miejsce zdarzenia przyjechał także dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Nysie, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nysie i grupa operacyjna opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W zdarzeniu, oprócz samochodu ciężarowego, uczestniczyły 3 pojazdy:

  • ciężarowy renault – 1. ofiara śmiertelna, 1. osoba ciężko ranna zabrana do szpitala
  • nissan gashqai – 1. ofiara śmiertelna
  • renault clio – 2. osoby, odmówiły udzielenia pomocy
  • fiat doblo – 1. osoba, odmówiła udzielenia pomocy

Obecnie (godzina 15:00) droga 46 jest zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Droga może być zamknięta nawet kilka godzin.

Opracowanie: PSP Opole

o autorze

Redakcja