Dzisiaj w nocy w powiecie lęborskim około godziny 3:25 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na lekkim łuku drogi DW213 (Wicko – Cecenowo) kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 wyleciał z drogi i z impetem uderzył w drzewo.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku, oraz po jednym z OSP Wicko, OSP Wrzeście i OSP Krępa Kaszubska. Na miejsce pojawiły się również trzy zespoły ratownictwa medycznego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych i udzieleniu pomocy.

– Na łuku jezdni, podczas skrętu w prawo, 20-letni kierowca audi A4 stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego otarł o jedno drzewo, a następnie uderzył tylną prawą stroną w kolejne – informuje Magdalena Zielke, rzecznik komendanta Powiatowego Policji w Lęborku. – Niestety w wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniosła 19-lenia pasażerka siedząca z tyłu po prawej stronie. Kierujący i 21-letnia pasażerka z tyłu zostali odwiezieni do szpitala w Słupsku, natomiast pasażerka siedząca po prawej stronie z przodu pojazdu nie doznała żadnych obrażeń.

Okoliczności wypadku bada policja.

 

o autorze

Redakcja