We wtorek, 21 marca około godziny 17 na 22. kilometrze autostrady A1 między węzłami Stanisławie i Swarożyn (gmina Tczew) w kierunku Łodzi doszło do tragicznego wypadku.

Z nieznanych przyczyn ciężarówka przewożąca kontenery uderzyła w barierki i przewróciła się na bok. Jedna osoba zginęła, druga została zakleszczona w zniszczonej kabinie. Strażacy dostęp do niej wykonali przy użyciu narzędzi hydraulicznych, jego stan lekarze określają, jako ciężki.

Po akcji ratowniczej strażacy przystąpili do usuwania zestawu z drogi.

– Wykorzystano dwa ciężkie samochody ratownictwa technicznego typu Mega City i żuraw ratowniczy oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego, stanowiące wyposażenie dwóch Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego w Gdańsku i Tczewie. W przemieszczaniu ciężkich ładunków pomocny był również holownik pomocy drogowej. Przeprowadzona akcja ratownicza to jedna z najcięższych w bieżącym roku na terenie powiatu tczewskiego – powiedział Dziennikowi Bałtyckiemu rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Tczewie.

W akcji trwającej do godzin porannych wzięło udział w sumie dziewięć zastępów straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Tczewie, Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego ‘GDAŃSK’ oraz OSP Swarożyn i OSP Turze.

Obecnie w miejscu wypadku kierowcy jadący w kierunku Łodzi mają do dyspozycji pas wolny i awaryjny. Pas szybkiego ruchu jest zamknięty do odwołania.

Foto. KW PSP Gdańsk

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl