W dniu 30 października br. o godz.10.08 w miejscowości Łochynia /gm.Mykanów,pow.częstochowski/ kierowca samochodu ciężarowego&wyjechał z drogi podporządkowanej od strony miejscowości Mykanów na pas trasy DK-1 w kierunku Katowic&w wyniku czego, samochód osobowy&uderzył w bok pojazdu ciężarowego i stanął w płomieniach.

Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej działania ratownicze i zabezpieczające podjął asp.Bogusław Krawczyk /ratownik z JRG1 w Częstochowie/, który był świadkiem wypadku.Asp.Krawczyk wydobył 2 osoby ranne z palącego się wraku samochodu osobowego,zabezpieczył miejsce wypadku i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej rannej&16-letniej dziewczynie.

Kierowca samochodu osobowego wyszedł&z wraku o własnych siłach. Kierowca pojazdu ciężarowego&nie doznał żadnych obrażeń.
Pierwszym zastępem przybyłym na miejsce, był zastęp OSP Mykanów, [galeria=2,prawa]ratownicy podjęli działania gaśnicze, podali prąd wody w natarciu na palące się pojazdy, oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym /założyli kołnierze ortopedyczne, zabezpieczyli termicznie poszkodowanych, wykonali opatrunki/. Po dojeździe zastępów PSP ratownicy podali prądy piany na pojazdy oraz kontynuowali&udzielanie pierwszej pomocy rannym osobom.

Na miejsce zadysponowane zostały trzy zespoły pogotowia ratunkowego, [galeria=5,lewa]które zabrały z miejsca zdarzenia cztery ranne osoby jadące samochodem osobowym. Kierowca doznał ogólnych potłuczeń, pozostałe 3 osoby były w stanie utraty przytomności.
W akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej /w tym 2 OSP/ – 19 ratowników, pogotowie ratunkowe, Policja. Działania zakończono o godz.13.35.

Źródło : KG PSP

o autorze

Redakcja