Dzisiaj o godzinie 6:20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem autobusu i samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 214, niedaleko miejscowości Żarnowska.

Kierujący samochodem marki Mitsubishi Carisma z niewyjaśnionych przyczyn, na prostym odcinku drogi, zjechał na lewy pas ruchu, a następnie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym autobusem PKS. 56-letni kierowca oraz kobieta siedząca na tylnym siedzeniu zginęła na miejscu. Do szpitala w Gdańsku Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w stanie bardzo ciężkim przetransportowano 51-letnią kobietę.

2015-08-31 07.26.12

Kierowca autobusu próbował uniknąć zderzenia, jednak nie miał zbyt dużego pola manewru. Po zderzeniu z osobówką uderzył jeszcze w drzewo. Został lekko poszkodowany. Autobusem podróżowało łącznie 10 osób, z czego cztery z nich z niegroźnymi obrażeniami trafiły do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z OSP Łeba, po zastępie z OSP Wicko, Krępa Kaszubska, Łebieniec, Wrzeście i Łebień oraz dwa zastępy z JRG Lębork. Do działań strażaków w pierwszej kolejności należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych oraz ich ewakuacja z wraku pojazdu. Następnie ratownicy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR, wydobyli zakleszczone ciało kierowcy, a także uporządkowali jezdnię – poinformował Sebastian Kluska, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie.

Na miejsce przybył również prokurator. Badanie alkomatem wykaże, czy kierowca autobusu był trzeźwy.

o autorze

Redakcja