W dniu dwudziestego szóstego kwietnia br., około godziny osiemnastej trzydzieści, dyspozytor z Pogotowia Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kotłów (gm. Mikstat). W tym bardzo tragicznym wypadku zginęły trzy osoby. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała prawie pięć godzin.

&Trójka młodych ludzi jechała prawdopodobnie z nadmierną prędkością, wtedy kierowca musiał stracić panowanie nad swoim samochodem (BMW), gdzie uderzył z impetem w drzewo i owinął się w okół niego.

[galeria=3,prawa]Wszyscy zginęli na miejscu. Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu terenu wypadku, odłączeniu akumulatorów, uprzątnięciu pozostałości plastikowych po pojeździe i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Droga była nie przejezdna w oby dwie strony.

[galeria=4,lewa]Po dochodzeniach przez policję i biegłego, strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wyciągnęli denatów. Przyczyny wypadku będą jeszcze dokładnie badane. Na miejsce zdarzenia zadysponowano samochód SLRd i SOp z JRG Ostrzeszów, oraz gaśniczy z OSP Mikstat.

Foto: dh Kałwiński Janusz

o autorze

Redakcja