18 lutego na krajowej ‚siódemce’ w miejscowości Kondrajec Szlachecki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów.

Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ciechanowie o godzinie 12.12. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy ratownicze z JRG w Ciechanowie i Płońsku oraz OSP z Glinojecka.

Według ustaleń policjantów 23-letni kierowca samochodu BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem marki Opel Astra, który poruszał się w przeciwnym kierunku. W zdarzeniu brał udział trzeci pojazd VW Multivan poruszający się za samochodem opel astra. Kierowca opla oraz bmw jechali sami, natomiast multivanem podróżowały 4 osoby. W wyniku zdarzenia zginął 77-letni kierowca opla. Pozostali uczestnicy wypadku drogowego nie odnieśli poważniejszych obrażeń. 23-latek był trzeźwy, dodatkowo pobrano od kierującego krew do badań.

Po wykonaniu wstępnych czynności, Prokurator Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 23-letniego kierowcy bmw środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Foto. OSP Glinojeck

o autorze

Redakcja/Łukasz