Jak donosi Tygodnik Podhalański on-line około godziny 20 w Niedzicy (pow. nowatorski) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Zginęły dwie osoby, sześć zostało rannych.&

Do wypadku doszło w Niedzicy niedaleko Zbiornika Czorsztyńskiego i przejścia granicznego.

Według pierwszych ustaleń kierowca hondy, najprawdopodobniej mieszkaniec Warszawy, stracił panowanie nad kierownicą. Uderzył w renault clio z Łodzi i dachował. Na miejscu zginęła 37-letnia kobieta. Mimo natychmiastowej reanimacji nie udało się także uratować 7-letniego chłopca.

Pozostałe sześć osób poszkodowane w wypadku trafiło do szpitalu w Nowym Targu.

Oto fragmenty komentarza* internauty – świadka wypadku.

” Byłem, widziałem i wyglądało tragicznie. Nie byłem bezpośrednim świadkiem wypadku, ale widziałem z bliska akcję kiedy już nie było rannych. Na tym odcinku jest nowa droga więc sądząc po ułożeniu samochodów jeden z nich musiał jechać bardzo szybko (wylądował za barierką ochronną jeziora), wpadł w poślizg i ten drugi uderzył w jego bok zgniatając samochód tak, że trzeba było wycinać dach. Było bardzo ślisko bo od 2 dni pada deszcz w tym rejonie.

… Widziałem z daleka jak jechała pomoc i: pierwsza jechała straż pożarna, druga karetka. Karetka wyprzedziła straż pożarną i dojechała pierwsza…”

* – zachowana orginalna pisownia.

Źródło – Tygodnik Podhalański on-line

Fot. – Beata Zalot

o autorze

Redakcja