20 sierpnia przed godziną 14 dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Tychach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym u zbiegu ulic Sikorskiego i Prostej.

Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył bokiem w słup trakcji trolejbusowej. Na miejsce wypadku zadysponowano trzy zastępy z jednostki ratowniczo – gaśniczej w Tychach.

Po dotarciu na miejsce zgłoszenie potwierdziło się, strażacy zastali samochód osobowy Skoda dosłownie owinięty wokół słupa. W środku znajdowała się zakleszczona kierująca.

Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do ewakuacji kobiety przy użyciu narzędzi hydraulicznych, po kilkunastu minutach poszkodowana została przekazana ratownikom medycznym. Decyzją lekarza 23-latka została przetransportowana do szpitala w Sosnowcu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie mimo udzielonej pomocy zmarła.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Foto. 112tychy.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz