Podczas gali siódmej edycji konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa” w kategorii ‘Innowacyjny Produkt’ nagrodzony został wielomodułowy trenażer używany przez Państwową Straż Pożarną.

W trakcie gali uhonorowanych zostało 25 innowacyjnych produktów, które mogą stanowić wyposażenie służb mundurowych oraz dziewięć firm działających w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wśród nich znalazł się wielomodułowy trenażer ratowniczy do szkolenia strażaków.

Statuetkę „Lider Bezpieczeństwa Państwa” odebrali przedstawiciele firmy Ślusarstwo-Produkcja-Handel-Usługi Władysław Radzik, która wykonała, a następnie dostarczyła osiemnaście trenażerów do szkół pożarniczych, ośrodków szkolenia i komend Państwowej Straży Pożarnej.

Trenażer składa się z modułu ogniowego oraz modułu taktycznego. Moduł ogniowy stanowi jeden kontener z komorą ogniową, z kolei moduł taktyczny składa się z ośmiu połączonych ze sobą kontenerów. Obydwa moduły tworzą funkcjonalną imitację budynku mieszkalnego, zaadaptowanego do nauki i doskonalenia zawodowego strażaków. Podstawą konstrukcyjną są kontenery morskie 20 i 40 stopowe. Przewidziany są przede wszystkim do realizacji „Programu szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych”, jak również do realizacji procesu kształcenia instruktorów prowadzących zajęcia z gaszenia pożarów wewnętrznych oraz do wsparcia procesu doskonalenia zawodowego strażaków PSP i OSP. Uniwersalna konstrukcja pozwala dodatkowo na realizację szeregu elementów innych szkoleń, np. z dziedziny ratownictwa wysokościowego, chemicznego czy poszukiwawczo-ratowniczego.

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenia Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych.

Foto. SA PSP Poznań, nadesłane

o autorze

Redakcja/Łukasz