Troje motocyklistów poniosło śmierć w wyniku tragicznego zderzenia z samochodem osobowym audi do którego doszło wczoraj popołudniu na trasie Nowa Karczma – Lubieszyn. 57 – letnia kobieta, jej 60 – letni mąż oraz 44 – letni mężczyzna byli mieszkańcami Kartuz (Pomorskie).

Do dramatu doszło na drodze wojewódzkiej nr 224. Kierująca Audi 19-letnia kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu. W tej samej chwili z przeciwnej strony nadjeżdżała kolumna motocykli. Samochód zderzył się kolejno z trzema z nich.

W wyniku zdarzenia na miejscu zmarła 57-letnia kobieta. Do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie przetransportowano 60-letniego mężczyznę. Jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że mimo długotrwałej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł tuż po przewiezieniu do szpitala.

Rozległych obrażeń doznał także 44-latek jadący motocyklem. Z miejsca zdarzenia przetransportowany został śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do jednego z trójmiejskich szpitali. Niestety po kilku godzinach mężczyzna również zmarł.

Lekko ranne zostały także osoby podróżujące audi. Dwie pasażerki i kierująca trafiły do szpitala.

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny wypadku. Postępowanie mające ustalić szczegółowe okoliczności zderzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie.

Źródło: Kartuzy.info

Zdjęcia: OSP Nowa Karczma

o autorze

Redakcja