Dziś od godzin przed południowych w trójmieście sypnęło intensywnie śniegiem, najgorsza sytuacja panowała na trójmiejskiej obwodnicy, gdzie do tej pory trwają utrudnienia, które spowodowały ciężarówki, a w Gdyni i Pruszczu Gdańskim policja zamknęła wjazd na tą trasę. To właśnie z udziałem ciężarówki doszło do groźnego wypadku na ul. Elbląskiej w Gdańsku, która to wpadła w poślizg przy zjeżdżaniu z wiaduktu w kierunku Centrum i uderzyła w samochód dostawczy.

Kabina i plandeka dostawczego Renault została zmiażdżona, a siła uderzenia była tak duża iż samochód przeleciał na jezdnię w kierunku Przejazdowa, łamiąc latarnie. Sama ciężarówka z naczepą stanęła w poprzek jezdni, na miejscu z ciężkim trudem dojechały służby ratunkowe. Rany odniosły dwie osoby będące w samochodzie dostawczym.

Wypadek ten spowodował dodatkowe utrudnienie na tej trasie – kierowcy stali, aż od okolic budynku Grupy LOTOS, utknęły pługopiaskarki. To nie koniec zadań dla służb ratunkowych, godzinę później na Przymorzu rozpędzony tramwaj wjechał w dwa samochody. Jedna osoba została ranna. Doszło także do wielu kolizji, a „drogówka” jeżdziła przez parę godzin od zgłoszenia do zgłoszenia.

Synoptycy zapowiadają ocieplenie, jednak wszystko zależy od kierowców i do tego jaką prędkość dostosują na drodzę, i przede wszystkim ruszą wyobrażnią, której zabrakło kierowcom ciężarówek którzy blokują całe miasto a jak widać na zdjęciu też powodują wypadki. Którzy mimo intesywnych opadów kontynuują jazdę.

Andrzej Jakubiak

o autorze

Redakcja