Jedenaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł warsztacie samochodowym  w miejscowości Wierzbica.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie zgłoszenie o pożarze otrzymała we wtorek przed godziną dwudziestą.

Kiedy na miejsce dotarli strażacy budynek był w całości objęty ogniem, w środku znajdowało się kilka zabytkowych samochodów i motocykli.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Po uzyskaniu informacji od właściciela obiektu o obecności wewnątrz butli z gazami technicznymi niezwłocznie wyznaczono strefę bezpieczną oraz podawano prądy gaśnicze wykorzystując dostępne zasłony. Na miejsce zdarzenia zadysponowano przenośne działko gaśnicze oraz tarczę balistyczną w celu schłodzenia butli i zwiększenia bezpieczeństwa ratowników. Po zlokalizowaniu wszystkich butli zostały one przeniesione w bezpieczne miejsce do wcześniej przygotowanego zbiornika brezentowego z wodą, gdzie kontynuowano proces chłodzenia – informuje kpt. Karol Błaszczyk.

Foto. KP PSP Jędrzejów 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl