W Poznaniu od kilku miesięcy trwa budowa nowej strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4. Plac budowy odwiedzili przedstawiciele Urzędu Miasta i Komendy Miejskiej PSP.

Siedziba JRG 4 zlokalizowana zostanie przy ulicy Lotniczej w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica.

– Umieszczenie jednostki w tej lokalizacji znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tym rejonie i skróci czas dojazdu do potrzebujących. Przez bliskość lotniska, w razie potrzeby będziemy także wspierać straż lotniskową. W tym celu utworzona zostanie brama przejazdowa pomiędzy obiektami – powiedział młodszy brygadier Jacek Michalak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Ta ważna dla poznańskiej straży pożarnej warta 12 milionów złotych inwestycja jest finansowana budżetu państwa, Urzędu Miasta Poznania i Starostwa Powiatu Poznańskiego.

Według Urzędu Miasta realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem, a zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał przyszłego roku. Generalny wykonawca zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by wywiązać się z terminów, a nawet zakończyć wcześniej.

Strażnica Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 składać się będzie z dwukondygnacyjnego budynku i garażu na dziesięć samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych oraz obiektów do ćwiczeń dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ‚POZNAŃ’. Obecnie strażacy wyjeżdżają do akcji z Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych przy ul. Dąbrowskiego.

Foto. UM Poznań

o autorze

Redakcja/Łukasz