Od wczoraj strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych dbają o bezpieczeństwo uczestników Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Operacja pod kryptonimem ‘FESTIWAL 2018’ rozpoczęła się 1 sierpnia, wydzielone siły i środki pełną gotowość osiągnęły o godzinie 17. Ostatnie jednostki opuszczą teren festiwalu w niedzielę rano.

Jak poinformował nas kapitan Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w zabezpieczeniu operacyjnym imprez masowych w ramach festiwalu weźmie udział w sumie 154 strażaków i 59 pojazdów. W tym 134 funkcjonariuszy i 54 pojazdy Państwowej Straży Pożarnej z województwa lubuskiego, łódzkiego i dolnośląskiego oraz 20 strażaków ochotników i pięć pojazdów z powiatu gorzowskiego.

Wśród pojazdów są samochody ratowniczo – gaśnicze, rozpoznania chemicznego, ratownictwa wysokościowego, operacyjne, kwatermistrzowskie oraz kontenery.

W ramach planu zabezpieczenia operacyjnego utworzono siedem posterunków stałych (podoperacji) i sztab. Dowódcą całej operacji jest st. bryg. Przemysław Gliński, zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Łączność zorganizowano na bazie kontenera dowodzenia i łączności Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Foto. Michał Kwaśniewski/WOŚP

o autorze

Redakcja/Łukasz