W niedzielę, 17.02.2013r. około godziny 10:30 oficer dyżurny siedleckiego MSK PSP otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Trzciniec koło Siedlec (woj. mazowieckie). W akcji udział brało sześć jednostek państwowej i ochotniczych straży pożarnych.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że ogniem został objęty cały drewniany budynek pokryty blachą. Pożar stwarzał zaagrożenie przeniesienia się ognia na inny budynek mieszkalny. Akcja ratowniczo-gaśnicza była utrudniona ze względu na pobieranie wody z dalszych hydrantów, gdyż te, które znajdowały się w okolicy miejsca zdarzenia były zamarznięte.

Po dojechaniu na miejsce wezwania przez strażaków pożarem objęty był cały budynek. Gdy ratownicy dotarli do znajdującego się w środku 52-letniego właściciela domu, mężczyzna już nie żył. – poinformował bryg.Tomasz Krasowski z KM PSP w Siedlcach.

Według wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną pożaru było nagromadzenie się w kuchni gazu. Wszystko wskazuje na to, że 52-letni lokator na zbyt długo odkręcił zawór w kuchence gazowej i podczas podpalania go doszło do eksplozji. Drewniany budynek bardzo szybko stanął w płomieniach. Mężczyzna próbował uciekać przez inne pomieszczenie, w którym strażacy znaleźli jego częściowo zwęglone zwłoki. Właściciel zmarł w wyniku odniesionych ran spowodowanych oddziaływaniem termicznym i dymu. Dom spłonął doszczętnie. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii pod nadzorem prokuratora.

Foto: Tomasz Marciniuk

o autorze

Redakcja