Dzisiaj w Trzebawiu (woj. wielkopolskie) w godzinach popołudniowych na skutek silnego wiatru powalonych zostało kilkanaście drzew. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Około godziny 15: 30 poznańskie MSK otrzymało zgłoszenie o powalonym drzewie na drodze w miejscowości Trzebaw. Do zdarzenia zadysponowano GBA z OSP Luboń. Po dotarciu na miejsce i otrzymaniu informacji od policji oraz mieszkańców Trzebawia okazało się, że w sumie drzewa powalone są na trzech ulicach – Kasztanowej, Nowej oraz Topolowej. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że pomoc strażaków jest niezbędna w usunięciu trzech drzew na ulicy Kasztanowej oraz odłamanych gałęzi na pozostałych dwóch ulicach. Ponieważ drzewa nie należały do wysokich i wystarczyło kilka cięć żeby je usunąć, a odłamane gałęzie wystarczył przeciąć w dwóch miejscach i przerzucić na pobocze działania zakończono około 16:40. W akcji użyto pilarkę do cięcia drzewa oraz sprzęt podręczny. Działania ratowników zabezpieczał patrol policji.

W sumie w Trzebawiu naliczono dziewięć powalonych drzew, na szczęście większość z nich obaliła się na pola uprawne i nie tarasowała dróg. Z relacji mieszkańców wynika, że przyczyną zdarzenia był wiatr, który w ciągu około siedmiu minut wiał z bardzo dużą prędkością.

Na miejscu:

  • OSP Luboń GBA,
  • Policja Komorniki

o autorze

Redakcja