Zgłoszenie o pożarze archiwum Gminnej Spółdzielni wpłynęło do dyżurnego straży wczoraj ( ,17 stycznia ) o godzinie 19:40. Płomienie pojawiły się na trzecim piętrze kamienicy przy ulicy Rynek 2 w Trzebiatowie (woj. zachodniopomorskie).

Na miejsce pożaru zadysponowano: KP PSP Gryfice, KP PSP Kołobrzeg, OSP Mrzeżyno, OSP Trzebiatów, WSP Trzebiatów oraz OSP Gołańcz Pomorska.

„Kiedy ogień pojawił się w budynku nikt już tam nie przebywał. Strażacy poinformowali mieszkańców przylegających do budynku kamienic o prowadzonych działaniach” – powiedział zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, Dariusz Sobczyk. – Nie wystąpiło bezpośrednie zagrożenie dla ludzi. – dodaje.

Zniszczeniu uległo pokrycie dachowe oraz konstrukcja budynku. W wyniku pożaru spłonęła znaczna część dokumentów firmy, która prowadziła tam działalność. Te, które ocalały strażacy zrzucali do podstawionego przez przedstawiciela zakładu samochodu. Rozbiórka dachu trwała do późnych godzin nocnych. Pożar dogaszono około godziny 23:00. W akcji gaśniczej udział brało 11 zastępów. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

o autorze

Redakcja