W czwartek 20.08.2009 roku we wczesnych godzinach rannych w miejscowości Mroczków – powiat skarżyski – doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Skoda Oktawia. Kierowca pojazdu na łuku drogi prawdopodobnie nie opanował pojazdu, zjechał z pasa drogi i uderzył w budynek remizy strażackiej, po czym zatrzymał się w odległości około 5m od niego na pobliskiej łące.

W wyniku wypadku poszkodowanych zostało dwóch pasażerów podróżujących samochodem, dzieci w wieku 8 i 9 lat oraz kierowca. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli ratownicy z OSP Mroczków, którzy udzielali pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uszkodzony pojazd. W chwilę potem na miejsce dotarła zespół medyczny pogotowia ratunkowego.

Dzieci z obrażeniami ciała zostały zabrane przez karetkę pogotowia i przetransportowane do szpitala w Kielcach. Kierowca pojazdu pozostał na [galeria=2,prawa]miejscu zdarzenia pod opieką ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna do czasu przyjazdu kolejnej karetki pogotowia. Poszkodowanemu został założony kołnierz ortopedyczny, oraz został przygotowany do transportu do szpitala. Po przybyciu na miejsce zdarzenia grupy operacyjnej policji miejsce zostało przekazane funkcjonariuszom policji, którzy prowadzili dalsze czynności dochodzeniowe w związku z wypadkiem.

Przy zdarzeniu brało udział trzy zastępy straży pożarnej w tym zastęp z OSP Mroczków – łącznie 12 ratowników, dwie karetki pogotowia oraz patrol policji wraz z grupą operacyjną.

Źródło: KG PSP // fot. Waldemar Kwietnia

o autorze

Redakcja