W sobotę o 14.30 strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu – Zbigniew Bródka wystartuje w wyścigu łyżwiarskim &na 1500 m. Jest on jednym z liderów polskiej reprezentacji panczenistów podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Bródka na tegorocznych igrzyskach, do tej pory&wziął&udział w wyścigu na 1000 m i zajął w nim 14. miejsce.

Urodzony w 1984 r. Zbigniew Bródka to kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze. W Soczi powalczy jeszcze o medale na dwóch dystansach:

  • 15 lutego (sobota) godz. 14:30 – Dystans 1&500 m indywidualnie,
  • 21 lutego (piątek) godz. 14:30 – Wyścig drużynowy eliminacje,
  • oraz ewentualnie 22 lutego (sobota) godz. 14:30 – Wyścig drużynowy finały
    &

Bródka, jest pierwszym w historii polskim łyżwiarzem, który zdobył Puchar Świata w klasyfikacji generalnej na 1500 m i to właśnie na tym dystansie będzie jednym z faworytów rywalizacji w Soczi.

Sekcyjny Zbigniew Bródka jest również zawodowym strażakiem. W Państwowej Straży Pożarnej pracuje od czterech lat i jak sam mówi, nie zamierza rezygnować z tej pracy, bo po pierwsze ją lubi, a po drugie zdaje sobie sprawę, że kariera sportowca mimo wszystko trwa dosyć krótko. Na co dzień służy w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Łowiczu.

Obecnie został oddelegowany do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie wypełnia obowiązki służbowe i przechodzi kurs, który pozwoli mu awansować do stopnia aspiranta.&

Gdyby nie panowie komendanci, z komendantem głównym Wiesławem Leśniakiewiczem na czele, gdyby nie komendant łódzki i mój bezpośredni przełożony komendant powiatowy, to nic by się nie udało. Gdyby nie pomoc innych strażaków z jednostki, choćby przy układaniu grafików, nie mógłbym realizować swoich celów. Czasami kosztem ich wolnego czasu, kiedy trzeba pojechać na zgrupowanie lub na zawody. Trafiłem na wspaniałych ludzi, którzy rozumieją to, że mam drugą pasję i że mogę powalczyć o olimpijski medal w łyżwiarstwie. – powiedział&na początku lutego Zbigniew Bródka w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”&

Źródło: msw.gov.pl

o autorze

Redakcja