W piątek 17 stycznia 2014 roku o godzinie 15:00 Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Turku otrzymało zgłoszenie o rozległej plamie oleju w miejscowości Tuliszków. Dyżurny SKKP zadysponował jeden zastęp GBA Rt 2,5/16 z jednostki OSP Tuliszków.

Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia okazało się, że w międzyczasie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych na odcinku drogi, gdzie rozlany był olej. Dowódca zastępu zgłosił informację o wypadku do SK KP Turek, po czym przystąpiono do działań ratowniczych.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby w tym 9-letnie dziecko. Poszkodowanych przetransportował Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Turku.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz neutralizacji plamy olejowej, której rozmiary sięgały trzy kilometry.

Po uzyskaniu informacji o wypadku drogowym dyżurny SKKP zadysponował zastęp GBA Rt 2,5/16 z JRG PSP Turek oraz zastęp GBA 2,5/16 z OSP Grzymiszew. W celu szybszej neutralizacji plamy oleju także GCBA 5/24 z OSP Tuliszków. W zdarzeniu udział brały łącznie cztery zastępy straży pożarnej oraz 22 strażaków.

Droga krajowa nr 72 z Tuliszkowa do Turku była całkowicie zablokowana przez trzy godziny.Po zneutralizowaniu rozległej plamy oleju na drodze krajowej nr 72 oraz usunięciu uszkodzonych pojazdów z jezdni, droga z Tuliszkowa do Turku została odblokowana.

&

Informację ze zdarzenia sporządził: mł. asp. Przybyłowicz Przemysław
Zdjęcia: Patrycja Jacek

o autorze

Redakcja