Dnia 21.10.2014 r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie, udali się zastępem GBA Rt 2,5/16 na rozpoznanie operacyjne obiektu Centrum Polska, znajdującego się w miejscowości Ogorzelczyn 1A (Gmina Tuliszków).

Centrum Polskato firma z ponad 20-letnią tradycją. Zaopatruje kompleksowo zakłady produkcyjne i gastronomiczne. Posiada w sprzedaży wszelkiego typu sprzęt piekarniczy i cukierniczy, zarówno pochodzenia rodzimego jak i zagranicznego. Oferuje regały i wózki, przetwory owocowe, polepszacze do pieczywa, mieszanki, ekstrakty, barwniki, opakowania. Centrum Polska to budynek socjalno- biurowy oraz hala magazynowa na której znajdują się regały paletowe, rzędowe o bardzo dużej wytrzymałości, wysokości 5,7 m, o maksymalnym obciążeniu pola: 12&000 kg. Jest to budynek, który klasyfikuje się pod względem wysokości jako budynek średniowysoki (SW).

Celem wyjazdu było:

– zapoznanie z treścią instrukcji bezpieczeństwa pożarowego budynku,

– rozpoznanie operacyjne obiektu;

– zaznajomienie z instalacjami i systemami mającymi wpływ na bezpieczeństwo pożarowe budynku;

– rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdowych i dróg pożarowych;

– rozpoznanie i sprawdzenie dróg ewakuacyjnych;

– sprawdzenie procedur postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń na terenie obiektu;

– rozpoznanie i sprawdzenie zaopatrzenia wodnego w pobliżu obiektu (hydranty).

Dziękujemy Prezesowi Centrum Polska – Panu Ryszardowi Dominiakowi za ciepłe przyjęcie, oprowadzenie i udostępnienie budynku na potrzeby rozpoznania operacyjnego.

Jednostka OSP Tuliszków rozpoznając obiekt oraz infrastrukturą towarzyszącą, wzbogaciła się o cenną wiedzę, która przyda się w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę fakt, że firma Centrum Polska znajduje się w rejonie chronionym przez naszą jednostkę.

Zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć na naszym fanpagu na facebooku.

Informacja i zdjęcia: mł. asp. Przybyłowicz Przemysław

http://www.centrumpolska.pl

o autorze

Redakcja