Dnia 15.10.2014 r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie udali się zastępem GBA Rt 2,5/16 na rozpoznanie operacyjne obiektu IzoSerwis, znajdującego się na ulicy Północnej 14 w Tuliszkowie.

Firma IzoSerwis jest firmą działającą i specjalizującą się w wykonywaniu izolacji przemysłowych. Specjalizuje się w izolacjach termicznych oraz pracach antykorozyjnych. Budynek IzoSerwis składa się z części socjalno-biurowej oraz hali do obróbki blachy (cięcie, gięcie, profilowanie blach na potrzeby budownictwa).

Jest to budynek, który klasyfikuje się pod względem wysokości jako budynek niski (N). Hala połączona jest z budynkiem socjalno-biurowym łącznikiem o konstrukcji aluminiowej, przeszklonej szybami. Budynek socjalno-biurowy jest to budynek piętrowy (jedna kondygnacja nadziemna), kryty dachem jednospadowym, osłonięty attyką od strony elewacji frontowej i elewacji bocznych.

Celem wyjazdu było:

  • zapoznanie z treścią instrukcji bezpieczeństwa pożarowego budynku, w tym analiza planów ewakuacji, rozmieszczenia znaków bezpieczeństwa, planu sytuacyjnego);
  • rozpoznanie operacyjne obiektu;
  • zaznajomienie z instalacjami i systemami mającymi wpływ na bezpieczeństwo pożarowe budynku;
  • rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdowych i dróg pożarowych;
  • rozpoznanie i sprawdzenie dróg ewakuacyjnych;
  • sprawdzenie procedur postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń na terenie obiektu;
  • rozpoznanie i sprawdzenie zaopatrzenia wodnego w pobliżu obiektu (hydranty, cieki wodne)

Na zewnątrz budynku znajduje się butla na gaz propan-butan o pojemności 4850 l. Zagrożenie pożarowe i wybuchowe gazu powoduje, że instalując i używając instalacji i urządzeń gazowych należy przestrzegać reżimu technologicznego oraz nie dopuszczać do możliwości wytworzenia się mieszanin wybuchowych.

Dziękujemy Prezesowi IzoSerwis Panu Jakubowi Kowalczykowi za oprowadzenie i udostępnienie budynku na potrzeby rozpoznania operacyjnego.

Jednostka OSP Tuliszków rozpoznając obiekt oraz infrastrukturą towarzyszącą, wzbogaciła się o cenną wiedzę, która przyda się w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę, że firma IzoSerwis znajduje się w rejonie chronionym przez naszą jednostkę.

Informacja i zdjęcia: mł. asp. Przybyłowicz Przemysław

Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do śledzenia profilu jednostki na facebook'u!

o autorze

Redakcja