We wtorek 19.08.2014 r. około godziny 12:00 Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej w Turku otrzymało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów dostawczych w miejscowości Kiszewy (Gmina Tuliszków). Dyżurny zadysponował zastęp GBA Rt 2.5/16 z OSP Tuliszków oraz zastęp GBA Rt 2,5/16 z JRG PSP Turek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego podmiotu ratowniczego z OSP Tuliszków stwierdzono, że w wypadku brały udział dwa auta: Fiat Fiorino oraz Citroen Jumper. Jeden z samochodów dachował i wpadł na słup energetyczny wysokiego napięcia, doprowadzając do przechylenia i nadłamania jego konstrukcji. Z kolei drugi samochód uderzył lewą stroną pojazdu w dwa stojące przy rowie drzewa.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, a także zakręceniu instalacji LPG w jednym z pojazdów. Ze względu na zagrożenie jakie stwarzał słup wysokiego napięcia, niezbędna była obecność pogotowia energetycznego, które odłączyło napięcie w liniach oraz zdemontowało uszkodzony słup.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby (kierowcy samochodów biorących udział w zdarzeniu), jedna z nich odmówiła udzielenia pomocy, druga z poważnymi obrażeniami została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Koninie. Ruch na drodze Tuliszków-Konin odbywał się wahadłowo.

Po zakończeniu policyjnych czynności samochody zostały zabrane przez pomoc drogową a ruch na drodze krajowej nr 72 udrożniony.&Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały pięć godzin.

Jest to kolejny w tym roku wypadek na tym skrzyżowaniu. Przestrzegamy kierowców przed samochodami wyjeżdżającymi z drogi podporządkowanej. Znak STOP jest tam niewidoczny, a tym samym niezauważany przez kierowców, którzy często przejeżdżają bez zatrzymania. Przyczyną wypadku było nie zatrzymanie się przed znakiem STOP kierowcy Fiata Fiorino i wjechanie na skrzyżowanie, co doprowadziło do zderzenia.

Gorąco zapraszamy na&naszą stronę WWW&oraz śledzenia&profilu jednostki na facebook'u!

Informacja i zdjęcia:&mł. asp. Przybyłowicz Przemysław

o autorze

Redakcja