2 sierpnia 2009r. o&godz. 17.43 dyżurny PSK w&Turku przyjął zgłoszenie o&utonięciu człowieka na&terenie zbiornika wodnego „Przykona”. Działania strażaków z JRG Turek oraz OSP Przykona polegały na przeszukiwaniu akwenu wodnego z wykorzystaniem dwóch łodzi pontonowych w miejscu wskazanym przez świadków zdarzenia.

Po przybyciu specjalistycznej grupy wodno-nurkowej z JRG Konin i Kalisz przystąpiono do poszukiwań pod powierzchnią wody. Ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne, tj. burzę i porę nocną dalsze poszukiwania przełożono na wczesne godziny poranne następnego dnia. Poszukiwania w dniach 3 i 4 sierpnia nie przyniosły rezultatu. Oprócz nurków z Konina i Kalisza do działań zostali włączeni strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczej ze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy posiadającej na wyposażeniu sonar.

W kolejnym dniu, tj. 5 sierpnia działania poszukiwawcze prowadzili strażacy z powiatu tureckiego oraz z Konina, Bydgoszczy i Kościana. Ratownicy [galeria=3,prawa]poszukiwania prowadzili pod wodą oraz na powierzchni wody z łodzi pontonowych. Dopiero 6 sierpnia w godzinach porannych strażacy z PSP w Turku oraz OSP Przykona wyłowili ciało 27 letniego mieszkańca gminy Ozorków, woj. łódzkie. Jest to drugi przypadek utonięcia w tym roku na terenie powiatu tureckiego. Pierwszy przypadek miał miejsce 26 czerwca. W zbiorniku wodnym po wyrobisku żwirowym utonął 51 letni mężczyzna.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja