Dziś około godziny 14:00 dyspozytor PSP z Oleśnicy [woj. dolnośląskie] odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku sklepu sieci Biedronka, w miejscowości Twardogóra [sklep w centrum, tzw. „stara Biedronka”].

Zlokalizowanie źródła ognia nie było łatwe i udało sie dopiero w okolicach godziny 19.00. Budynek składa sie z trzech kondygnacji, każda z nich ma powierzchnie 800 mkw. Pierwsza to sklep Biedronka, druga to kilka butików, natomiast trzecia, gdzie wybuchł pożar, to magazyny.

W działaniach na miejscu zdarzenie brało udział 20 zastępów straży pożarnej. Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej podał do ogólnej informacji, iż nikt nie ucierpiał, klienci opuścili budynek przed przyjazdem straży pożarnej. Na chwilę obecna niemożliwym jest oszacowanie strat. Strażacy gasili pożar pianą gaśniczą w celu uniknięcia większych strat, które mogła spowodować woda.

Z informacji, jakie posiadam dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony ze względu na charakterystyczną, zabytkową zabudowę miasta. W bliskim sąsiedztwie sklepu znajduje sie zbiornik wodny.

Źródło: tvn24.pl

o autorze

Redakcja