W dniach 12-14 lipca na terenie toru testowego należącego do koncernu FCA – Fiat Chrysler Automobiles w Tychach odbyły się ćwiczenia mające na celu podniesienie umiejętności kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. 

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, Pszczynie, Mikołowie i Oświęcimiu oraz Zakładowej Służby Ratowniczej SIRIO. Ich organizatorem byli przedstawiciele SIRIO Polska i Komendy Miejskiej PSP w Tychach.  

Do dyspozycji kierowców oddane zostały samochody z tyskiej JRG – SLOp Fiat Punto, SLKw VW T5+ przyczepa z łodzią, GBA Renault Midlum 4×4 i SW 2000 Star 266 i Zakładowej Służby Ratowniczej. 

Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej podczas której strażacy przećwiczyli m.in. wyprowadzenie pojazdu z poślizgu, parkowanie zestawu, slalom oraz podjazdy i zjazdy ze stromego wzniesienia. Do dyspozycji był również symulator jazdy, symulator zderzeń oraz tzw. troleje. Instruktorami byli członkowie Automobilklubu Ziemi Tyskiej.

W ostatnim dniu ćwiczenia wizytował zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach, st. bryg. Arkadiusz Biskup.

Foto. 112Tychy.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz