Tysiące osób na Targach IFRE-EXPO 2023 [FOTO]

Ponad osiem tysięcy osób przyjechało w dniach 15-17 czerwca do Kielc na Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO.

Tegoroczna ekspozycja wystawy miała przeszło pięć tysięcy metrów kwadratowych. Swoją ofertę zaprezentowały między innymi: FIRE-MAX, MOTO-TRUCK, PRZEDSIĘBIORSTWO  SPECJALISTYCZNE “BOCAR”, Wawrzaszek, SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne, SZYBICKI Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalistycznych, KADIMEX, SUPRON 1, PROCOM, BIBMOT, “PERFEKT” czy SCHMITZ ONE SEVEN.

Po raz pierwszy swoje stoisko miał Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl. Dziękujemy za każdą wizytę i rozmowę! Na naszym stoisku zorganizowane zostały dwa spotkania Michałem Baranowskim, autorem książki ‘Zarządzanie powietrzem w działaniach straży pożarnej’, cieszyły się one sporym zainteresowaniem.

Podczas Targów wszyscy obecni mieli okazję w jednym miejscu zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt, z jakiego na co dzień korzysta Straż Pożarna i służby ratunkowe a także „przenieść się do przeszłości” za sprawą między innymi samochodów strażackich z lat 30. ubiegłego wieku, które zaprezentowało Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Zwiedzający mogli również edukować się z zakresu prewencji społecznej na przykład podczas prezentacji symulatora zagrożeń pożaru i zatrucia tlenkiem węgla, który ma formę małego domku.  Obejrzeliśmy również szereg pokazów dynamicznych – ratowniczych, przygotowanych między innymi przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską  Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach a także grupy ratownicze i wystawców.

Podczas IFRE-EXPO w Kielcach odbyła się również odprawa kadry kierowniczej PSP. Komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wraz z zastępcami, dyrektorzy biur KG PSP, komendanci szkół oraz komendanci wojewódzcy i komendanci powiatowi PSP z terenu całego kraju rozmawiali podczas spotkania o bieżących zadaniach i wyzwaniach stojących przed naszą formacją.

Drugiego dnia z kolei, sala Targów zgromadziła kilkaset osób na konferencji organizowanej przez Komendę Główną PSP, której przewodniczył zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. dr inż. Adam Konieczny. Prelegenci z Komendy Głównej PSP oraz Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu poruszyli istotne tematy w trzech panelach dyskusyjnych tj.:

„Medyczne działania ratownicze w KSRG”,

„Rozwój łączności na rzecz alarmowania i ostrzegania ludności”

„Ustawa o ochronie przeciwpożarowej w aspekcie prewencyjnym – wyzwanie legislacyjne”.

W drugim dniu rozstrzygnięto również Konkurs o nagrodę KIELCE IFRE-EXPO. Komisja Konkursowa Międzynarodowych Targów KIELCE IFRE-EXPO pod przewodnictwem nadbryg. Krzysztofa Hejduka zastępcy komendanta głównego PSP rozstrzygnęła konkurs, do którego zgłoszono kilkadziesiąt wniosków i przyznała:

NAGRODY KIELCE IFRE-EXPO dla firm:

▪️ BOGDAN GIL, Bielsko-Biała – za wąż tłoczny FOREST

▪️ MindMade Sp. z o.o. | GRUPA WB z Warszawy – za Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej

▪️ AEDMAX.PL Sp. z o.o. z Sokołowa – za TRAUMAKIT PRO Modułowy Zestaw R1 – URAZOWY

NAGRODĘ SPECJALNĄ – Wyróżnienie Specjalne Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej dla:

▪️ P.P.U.H. “SUPRON 1” Spółka Jawna, Zenon Piasny, Zygmunt Czarnota (Producent: Eagle Technical Products) z Olkusza – za kominiarkę barierową Eagle FR PREVENT.

Niezwykle interesujące w drugim dniu Targów były również zorganizowane przez Komendę Główną PSP pokazowe zawody o tytuł “Najtwardszego Strażaka”, w których udział w 3 konkurencjach: start indywidualny, tandemy i sztafety, wzięli strażacy PSP.

Start indywidualny:

kobiety:

1. Beata Świderska Osp Bielawa

2. Justyna Cichocka KM PSP Przemyśl

3. Kasia Jakubek OSP Giedlarowa

mężczyźni:

1. Rafał Bereza Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie

2. Piotr Spiżewski KP PSP Sztum

3. Krzysztof Stencel Lotos Straż

Tandemy:

kobiety:

1. Scantex/ KM PSP Przemyśl

2. Armatec Fire & Rescue / Elita Sztum

3. OSP Giedlarowa

mężczyźni:

1. Elita FCC Team Sztum

2. Szkoła Główna Służby Pożarniczej 2

3. Team Warszawa 1

Tandem MIX:

1. Scantex – chronimy strażaków / Brandbull Polska

2. Elita FCC Team Sztum

3. KM PSP Przemyśl

Sztafety:

1. Team Warszawa

2. Lotos Scantex Team Poland

3. Elita FCC Team Sztum

Trzeci, ostatni dzień  to targi otwarte dla wszystkich i zawody druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do targów i pokazanych tam nowości będziemy wracać!

Tekst. na podstawie KG PSP

Exit mobile version