Do dość nietypowego zdarzenia doszło w piątek 27 września 2013r. Pijany 31-latek ukradł wóz techniczny należący do Ochotniczej Straży Pożarnej Bartniki. Na szczęście samochód w nienaruszonym stanie wrócił do boksu garażowego.

Tego dnia około godziny 19:00 strażacy-ochotnicy wrócili z akcji jaką było usunięcie gniazda os. Jak po każdym zdarzeniu, wóz techniczny marki Ford Transit stał przed garażem, a druhowie zajęli się porządkami po przeprowadzonych działaniach. Po upływie kilkudziesięciu minut słychać było odgłos odpalanego silnika. Nikt nie był zaskoczony, gdyż strażacy niedawno wrócili z akcji.&

Nieoczekiwanie, po zakończonych czynnościach zorientowano się, że samochód zniknął. Natychmiast rozpoczęto nerwowe dzwonienie do członków jednostki z pytaniem, gdzie podział się wóz bojowy. Nikt nic nie wiedział. Samochód został skradziony!

Na prośbę naczelnika włączono syrenę. Do remizy zbiegało się coraz więcej ratowników, którzy po kilku minutach rozpoczęli poszukiwania zaginionego pojazdu. Ochotnicy własnymi samochodami patrolowali gminne drogi. Do przeczesania tereny włączył się również prezes jednostki w raz z żoną. W pewnym momencie poszukiwań para zauważuła jadący wóz. Bezzwłocznie zaczął go zatrzymywać. Niestety – nieskutecznie. Samochód pędził dalej. Rozpoczął się pościg porywacza ze skradzionym pojazdem.&Małżeństwo dogoniło pędzącego złodzieja. Ten widząc, że nie ma szans, wysiadł z wozu i pędem uciekł w las. Prezes od razu pobiegł za nim.&

Nie wiele myśląc pobiegłem za nim. Wpadłem w jeżyny po pas, poraniłem nogi. Nie byłem wstanie biec w takim gąszczu, po ciemku, więc stanąłem i nasłuchiwałem -&relacjonuje&prezes jednostki, Krzysztof Sobczyk.&– Poprosiłem, żonę by przestawiła samochód i reflektorami oświetliła las. Około czterech metrów od siebie zobaczyłem wystający z zarośli kaptur. – dodaje.

Z rosłym prezesem złodziej nie miał szans – przyciśnięty do ziemi czekał na przybycie patrolu policji. Złoczyńcą okazał się mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska. W areszcie spędził całą noc. Zarzuty jakie mu postawiono dotyczą jazdy pod wpływem alkoholu oraz kradzieży pojazdu.

Foto: OSP Bartniki
&

o autorze

Redakcja