21 lipca roku około godz. 20.00 pomiędzy miejscowościami Bagniewo – Gościm doszło do wypadku motocyklisty, jako pierwszy pomocy udzielił strażak Państwowej Straży Pożarnej. 

Na  wypadek najechał sekc. Paweł Posmyk z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej ze Strzelec Krajeńskich, który wracał w tym czasie z meczu piłki nożnej z Trzebicza.

Zorientował się że doszło do wypadku zatrzymał swój samochód i pobiegł na miejsce wypadku, gdzie na poboczu znalazł nieprzytomnego mężczyznę. Po sprawdzeniu czynności życiowych rozpoczął reanimacje mężczyzny, która przyniosła efekt i poszkodowany zaczął samodzielnie oddychać. Zadzwonił na telefon alarmowy pogotowia ratunkowego i opiekował się poszkodowanym do czasu przybycia Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Paweł przekazał  dwudziestoparoletniego mężczyzny ekipie PRM-u, która  przetransportowała poszkodowanego do szpitala w Drezdenku. Takie postępowanie stanowi wzór zachowania w tak trudnych sytuacjach i umożliwiło uratowanie poszkodowanemu życia, gdyż nawet kilkuminutowy czas zatrzymania akcji serca ma decydujący wpływ na przeżycie poszkodowanego. Paweł dziękujemy za twoja postawę! – napisała Komenda Powiatowa PSP na swojej stronie internetowej.

o autorze

Redakcja/Łukasz