Uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Poprzedziły ją złożenie przez delegację absolwentów SGSP wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową płk. poż. Krzysztofa Smolarkiewicza oraz Msza Święta w Bazylice Katedralnej sw. Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze.

Podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego 406 strażaków otrzymało promocję oficerską. – Wszystkim wam możemy zazdrościć tego zaufania, uznania i dumy, jaka bije z waszego oblicza, kiedy ludzie dziękują wam za pomoc – zwrócił się do strażaków obecny na uroczystościach premier Donald Tusk. W swoim przemówieniu podkreślił świetne wyniki strażaków na tle europejskim oraz zaufaniu, jakim darzą tę służbę Polacy. – Jesteście fundamentem państwa polskiego – zaznaczał premier.

Również minister Bartłomiej Sienkiewicz podziękował strażakom za ich trud i poświęcenie. – W dniu waszego święta chylę czoło przed wami i przed waszą pracą. Jesteście solą tej służby – powiedział szef MSW. Zaznaczył również, jak wielkim zaufaniem i przychylnością cieszą się strażacy w społeczeństwie. – Państwo polskie może zawsze na was liczyć – podkreślił Bartłomiej Sienkiewicz.

Podczas uroczystości złożono kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Obchody zakończono defiladą pododdziałów.

Źródło: MSW

o autorze

Redakcja