Uroczyste przekazanie samochodów dolnośląskim strażakom

W poniedziałek na placu Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie samochodów, które zostały zakupione w ubiegłym roku.

Z rąk Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adama Koniecznego kluczyki do nowych średnich i ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych oraz nośnika kontenerowego odebrali komendanci z komend w Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Kłodzku, Świdnicy, Oleśnicy, Wrocławiu, Zgorzelcu, Jaworze, Lubinie i we Wrocławiu. W sumie przekazano trzynaście samochodów.

Jest to symboliczne przekazanie (samochodów) ale na pewno kwota nie jest symboliczna, kwota jest znacząca – ponad 16,5 mln zł. Sprzęt ratowniczy jest sprzętem o dużej wartości, ale życie i zdrowie jest bezcenne! – powiedział Konieczny.

W trakcie uroczystości wręczono również wyróżnienia za wzorową postawę ratującą ludzkie życie oraz postępowanie godne naśladowania, budzące podziw i społeczny szacunek. Komendant Główny PSP wyróżnił starszego aspiranta Krzysztofa Boluka, starszego ogniomistrza Pawła Leń, sekcyjnego Kamila Krzyśko, strażaka Damiana Ludziaka.

Foto. Kacper Lorent

Exit mobile version