Tragicznie dla mieszkańców powiatu rawickiego rozpoczął się kolejny, październikowy tydzień. W stawie, w miejscowości Szkaradowo (gm. Jutrosin) ujawniono zwłoki 29 – letniego mężczyzny.

[galeria=2,prawa]W godzinach popołudniowych jeden z mieszkańców wioski jadąc na pole, z oddali w pobliskim stawie zauważył coś dziwnego, wystającego nad powierzchnię wody. Gdy wrócił do domu postanowił poinformować o tym właściciela zbiornika.

[galeria=3,lewa]Obaj rowerami udali się nad staw, aby zidentyfikować zatopiony obiekt. Gdy na brzegu dostrzegli parę klapek, byli przekonani, że w wodzie znajduje się człowiek. Natychmiast o tym fakcie powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu.

[galeria=5,prawa]Na miejsce zdarzenia w trybie alarmowym wysłani zostali strażacy z OSP KSRG w Szkaradowie i KP PSP w Rawiczu, policjanci i lekarz. Po kilku minutach dowódca szkaradowskich strażaków przez radiotelefon tak meldował o zastanej sytuacji : „W stawie, którego głębokość wynosi ok. 1,5 metra, w odległości ok. 6 metrów od brzegu znajdują się najprawdopodobniej ludzkie zwłoki, ułożone plecami ku górze.

[galeria=6,lewa]Częściowo unoszą się nad wodą. Przystępujemy do zabezpieczania terenu”. Dalsze czynności ratownicze były realizowane po przeprowadzeniu przez funkcjonariuszy policji wstępnych oględzin miejsca tragedii. Ratownicy wykorzystując drabinę przystawną wykonali prowizoryczny pomost, po którym jeden z nich zbliżył się do topielca i przyholował go do brzegu.

Dochodzenie w sprawie przyczyn i okoliczności zaistniałego zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu.

Żródło : PSP Rawicz

o autorze

Redakcja